امروز: 1403/03/24 سروش | اینستاگرام | ایتا

برگزاری نشست با رایزنان بازرگانی 18 کشور با حضور دبیر انجمن

کارگروه توسعه صادارت استان کرمان که با حضور رایزنان بازرگانی ایران ، درمورخ 7 تیرماه سال جاری  در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد به تشریح ظرفیت ها و مزیت های اقتصادی این استان در ابعاد مختلف پرداخت.

در این جلسه رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز خطاب به رایزن های اقتصادی افزود: تعامل با رایزن ها فرصت خوبی برای معرفی استان در سطح جهانی است و موجبات توسعه بازار این استان را در سایر کشورها فراهم می‌کند.

جایگاه کرمان در توسعه صادرات سنگ‌های تزیینی

دبیرکل انجمن سنگ استان کرمان که در این نشست حضور داشت نیز با اشاره به اینکه ظرفیت سنگ‌های تزیینی و ساختمانی این استان نقش مهمی در توسعه صادرات محصولات معدنی دارد، افزود: این استان رتبه سوم در بخش بهره برداری از سنگهای تزیینی دارد.

دکتر صادق نخعی گفت: استان کرمان در حوزه سنگ‌های مرمریت، تراورتن، گرانیت و مرمر جایگاه خوبی برای توسعه صادرات به کشورهای مختلف دارد

 دبیرکل انجمن سنگ استان کرمان با اشاره به بیش از ۸۵ پروانه بهره‌برداری و ۱۱۸ پروانه اکتشاف در حوزه سنگ گفت: در این بخش بعد از اصفهان و یزد در رتبه سوم کشور قرار داریم و ذخایر استان کرمان ۱۰۰ میلیون تن است و سالیه ۵۷۰ هزار تن استخراج و فرآوری صورت می‌گیرد.

استان کرمان با داشتن ۴۲ ماده معدنی به بهشت زمین شناسی ایران مشهور است و یکی از پتانسیل‌های استان سنگ‌های تزئینی و ساختمانی است.

 دکترنخعی بیان کرد: در سال گذشته ۱۸۵ میلیون دلار صادرات سنگ ساختمانی به ۱۶ کشور داشتیم که سهم استان کرمان ۱۰.۴ درصد بوده است.

در سنگ‌هایی مثل مرمریت، تراورتن، چینی، گرانیت و مرمر ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات به کشورهای مختلف وجود دارد.

وی افزود: حلقه مفقوده در این بخش، معرفی محصول به کشورهای هدف است و این مسئولیت به عهده رایزنانی بازرگانی است.

وی تصریح کرد: انجمن سنگ استان کرمان با محوریت افزایش سهم صادراتی از پنج سال قبل علاوه بر برندسازی و ایجاد دفاتر و نمایشگاه‌های دائمی در گرجستان، قطر، روسیه و کردستان عراق فعالیت داشته و موجب افزایش سهم صادراتی استان شده است.

به گزارش ایسنا، دلفاردی از فعالان اقتصادی جنوب کرمان نیز در این نشست گفت: جنوب استان کرمان در تولید بسیاری از محصولات سرآمد و رتبه های اول کشور را دارد اما نتوانستیم از این توانمندی و موهبت الهی درست استفاده کنیم و بهره‌وری کافی وجود ندارد.

www.kermanstone association.com

 کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت انجمن سنگ استان کرمان محفوظ میباشد.

کلیه مقالات و مطالب سایت تحت نظر و دیدگاه شخصی نویسنده بوده و انجمن سنگ مسئولیتی در این خصوص ندارد

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدیدها
378
223
1846
5059
1396575
MahanEnglish