امروز: 1398/07/24 سروش | اینستاگرام | ایتا

به یاد پدرم و ناظم‌الاطبا

چند هفته پیش از آرزویی گفتم که برآورده نشد. خیلی‌ها وقتی داستان «استیل بارز» را خواندند ناراحت شدند و برایم پیام گذاشتند که چرا این تجربه تلخ را بازگو کردم. امروز برای این‌که جبران کرده باشم، داستان یک آرزوی محقق شده را می‌گویم.

همان روزها که سخت مشغول پایه‌گذاری استیل بارز بودم، یک مؤسسه خیریه به نام «خیریه پیوند اعضای نفیس کرمانی» را هم به ثبت رساندم. به این دلیل نامش را نفیس گذاشتیم که یاد خانواده بزرگ نفیسی را زنده نگه داریم. دوستان این صفحه ممکن است خاندان نفیسی را به نام #سعید_نفیسی بشناسند که ادیبی خوشنام بود و بسیار سرشناس اما واقعیت این است که خاندان بزرگ نفیسی از «برهان الدین نفیس بن عوض بن حکیم کرمانی» تا «میرزا علی‌اکبر نفیسی  معروف به ناظم‌الاطبا»  بیش از 600 پزشک به جامعه هدیه داده‌اند و ما به این اعتبار نام خیریه خود را «نفیس کرمانی» گذاشتیم.

ابتدا فضای کوچکی در بیمارستان مرحوم علیرضا افضلی پور در اختیارمان گذاشتند و فعالیت درماني دربخش پيوند به صورت محدود آغاز شد ولي باهمين فضاي كوچك توانستيم بخشهاي پيوندكليه،مغزاستخوان وكبد را دركرمان راه اندازي كنيم اما پس از آن‌که زمینی بزرگ‌تر در اختیارمان گذاشتند، کلنگ بیمارستانی مجهز رادرسال١٣٨٧ بر زمین زدیم. ١٢ سال از آن روزها می‌گذرد و خدای بخشاینده و مهربان را شکر می‌کنم که سرانجام موفق شدیم یکی از بهترین مراکز درمانی کشور را آماده کنیم.

فاز اول آن به مساحت 5 هزار متر به یاد پدرم مرحوم #حاج_حسین_جلال_پور  ساخته شده که امکانات بسیار خوبی دارد و امکان پیوند مغز و استخوان و کلیه و کبد در آن فراهم آمده است.

به گواه پزشکان متخصص و مدیران بخش بهداشت و درمان، این بیمارستان در ایران کم نظیر است چرا که بر اساس الگوی بیمارستان‌های موفق دنیا ساخته شده و بسیار مجهز و مدرن است.

ایده شکل‌گیری بنياد نفيس نخستین بار در اتاق #کرمان شکل گرفت و در حقیقت حاصل مطالعات عده‌ای از دوستان بود. با این حال خیلی‌ها در استان از همان ابتدا آیه یأس خواندند و معتقد بودند کارپيوند اعضا در استانی چون كرمان  به سرانجام نمی‌رسد. گوش نکردم و در بیشتر موارد به تنهایی کار را پیش بردم و امروز خوشحالم که با وجود این همه مشکلات،کار به سرانجام رسید.

همین روزها منتظریم تا با حضور وزیر بهداشت و درمان رسما این بیمارستان را افتتاح کنیم و من واقعا مثل بچه‌ها بی‌قرارم و لحظه شماری می‌کنم.

 

محسن جلال پور  -  فعال اقتصادی و رییس سابق اتاق بازرگانی ایران وکرمان


 کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت انجمن سنگ استان کرمان محفوظ میباشد.

کلیه مقالات و مطالب سایت تحت نظر و دیدگاه شخصی نویسنده بوده و انجمن سنگ مسئولیتی در این خصوص ندارد

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدیدها
366
1180
3670
10653
626658
MahanEnglish